دستگاه ضدعفونی کننده سطوح محیط (Environmental surface disinfectant with UVC)

با همت و تلاش شبانه روزی متخصصان این شرکت اولین نمونه بومی پرتابل ضدعفونی کننده سطوح و اشیا بوسیله اشعه UV برای استفاده برای از بین بردن انواع باکتری و ویروس از جمله ویروس کرونا (کوید19) تولید و آزمایش گردید. این محصول که با نام تجاری UV sam تولید شده است با استفاده از لامپ های UV و با فرکانس خاص نسبت به از بین بردن ویروس های بجامانده بر روی سطوح و ذرات معلق در هوا اقدام می نماید. این محصول که نمونه ها ی مشابه آن در کشورهای مختلف از جمله چین روسیه و تایلند، آمریکا و ... استفاده می گردد مبتنی بر دانش نحوه ضدعفونی اتاق های عمل بیمارستانی که سابقه طولانی دارد طراحی و ساخته شده است و 97/99 % کل ویروس های مانده بر سطوح و همچنین شناور در فضا را به وسیله تابش از بین می برد.

 

این محصول حداکثر ظرف مدت 20 دقیقه پس از روشن شدن در فضاهای داخلی به طول 12 متر مانند اتوبوسها، قطارها و … قادر به پاکسازی سطوح و فضا از هر گونه ویروس و باکتری می باشد و حداکثر یک ساعت پس از خاموش شدن دستگاه محیط پاکیزه و عاری از ویروس و باکتری قابل استفاده عمومی خواهد بود.

تنها نکته مهم در استفاده از این دستگاه ضرورت عدم حضور انسان و یا هر گونه موجود زنده در محل می باشد، به این نحو که در زمان استفاده درب های محیط کاملا بسته و قبل از آن تخلیه کامل از افراد باید انجام شود، اما حداکثر یک ساعت پس از خاموشی دستگاه شرایط به حالت عادی برگشته و هیچ گونه خطری افراد استفاده کننده از محیط پاکیزه را تهدید نخواهد کرد.

این اشعه با تابش بر DNA و RNA ویروس موجب شکستن دیواره خارجی و از بین رفتن دیواره و در نهایت از بین رفتن کامل آن می گردد.

فرکانس خاص مورد استفاده از اشعه UV در این محصول که صرفا در یک طول موج خاص می باشد قادر به شکست دیواره ویروس و تخریب آن است که انحصار تولید آن در اختیار دو شرکت اروپایی معتبر در زمینه تولید لامپ های UV بوده و سایر لامپ های موجود در بازار فاقد این طول موج و اثربخشی بر روی تخریب دیواره ویروس می باشد.

این دستگاه از لحاظ عملکردی دارای یک سال گارانتی است که با توجه به نرم افزار تعبیه شده بر روی آن که از طریق اپلیکیشن عملیات را مدیریت می نماید، قابلیت گزارش گیری از تعداد ناوگان زمان و دفعات عملیات ضدعفونی را داراست.

این نرم افزار که برای اولین بار در دنیا بر روی این دستگاه نصب شده است کاملا محصول تلاش دانشمندان این شرکت بوده و انحصار طراحی و تولید آن در اختیار این مجموعه می باشد.

لازم به ذکر است به دلیل ضرورت اقدامات تامینی قبل از شروع به کار دستگاه، وجود این نرم افزار برای کنترل های قبل از کار دستگاه و همچنین حین کار ضروری و پیشنهاد می گردد.

 

مزایای فنی

 • خاموش و روشن کردن دستگاه از راه دور با استفاده از نرم افزار
 • امکان ذخیره سازی جزئیات پرتودهی
 • امکان ذخیره سازی عکس و جزئیات ناوگان استریل شده (توسط LL8519LL)
 • ذخیره سازی مدت زمان استریل شدن ناوگان
 • امکان مشاهده مدت زمان عملکرد هر یک از لامپها
 • پوشش کامل فضا با توجه با چینش لامپها
  دستگاه استریل کننده اشعه  UV
 • دارای ۴ لامپ ۹۰ سانی متری  UV
 • طول عمر مفید 9۰۰۰ ساعته هر لامپ و تأمین لامپ‌های اصل از طرف شرکت
 • راه‌اندازی این دستگاه سریع و آسان بوده و نیازی به سنجش وضعیت محل استریل را ندارد.
  سیستم می‌تواند کل فضا را بدون حرکت دادن دستگاه به‌جاهای مختلف ضدعفونی نماید.
 • این سیستم از لامپ‌های UVC برای کاهش پاتوژن ها بر روی سطوح و فضای محیطی بهره می‌جوید.
  با تولید انرژی‌های نور UV ساختار DNA و RNA سلول عفونی را تخریب کرده و از تولید مثل و ساکن شدن آن‌ها در محیط جلوگیری می‌کند.